Aktywny Samorząd 2019 Warunki brzegowe Kierunki działań

Aktywny Samorząd 2019 SKUTERY inwalidzkie elektryczne i oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego -  Zapraszamy do kontaktu w sprawie wniosków na rok 2019.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózek o dużych możliwościach manewrowania, które zapewnione są przez niewielki promień skrętu oraz dzięki zastosowanej w wózku technologii napędu na środkową oś.

Wózki inwalidzkie aktywne

Wózki inwalidzkie aktywne przeznaczone są dla osób prowadzących aktywną rehabilitację. Wózki aktywne służą do przemieszczania się poza domem i w domu oraz w terenie. 

Sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt do rehabilitacji ruchowej w domu dla osób niepełnosprawnych, po różnego rodzaju kontuzjach i schorzeniach. Znajdziesz tu pionizatory dynamiczne statyczne parapodium foteliki rowery rehabilitacyjne.

Podnośniki rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych

Podnośniki jezdne transportowo kąpielowe to bardzo dobre rozwiązania dla osób niepełnosprawnych ich mieszkań czy placówek, w których przebywają. 

AKTUALNOŚCI

Aktywny Samorząd 2018 dofinansowanie do wózka inwalidzkiego elektrycznego

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe (docx 55 KB) obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprzejmie dziękuje wszystkim biorącym udział w konsultacjach społecznych dotyczących projektu dokumentu pn. „Kierunki działań (…)” w 2018 roku. Mamy nadzieję, że wiele uwzględnionych przez Fundusz uwag i propozycji, przyniesie korzyści osobom niepełnosprawnym oraz usprawni realizację programu. Zgłoszone propozycje, dotyczące rozszerzenia kręgu adresatów pomocy, czy rozszerzenia oferty pomocy o kolejne formy wsparcia, nie mogły zostać uwzględnione z powodów formalnych, gdyż ich ewentualne wprowadzenie wymagałoby uprzedniej zmiany treści programu, co leży w kompetencjach Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Czytaj dalej…

Sposoby zapobiegania odleżynom

Codzienne oglądanie stanu skóry w miejscach, które są szczególnie narażone na występowanie odleżyn. Należy robić to przy dobrej jakości oświetleniu – takim, które pozwoli nam dostrzec zaczerwienienie na skórze. Jeśli zauważmy zmieniony stan skóry, sprawdźmy, czy jest ona w tych okolicach twarda – bez problemu poczujemy nawet niewielkie stwardnienie, które jest sygnałem ostrzegawczym.Miejsca szczególnie narażone to te, które są narażone na długotrwały nacisk: u chorego leżącego na plecach są to okolica kręgosłupa, szczególnie miejsca wokół kości guzicznej oraz krzyżowej. Często też u osób leżących odleżyny pojawiają się w okolicach potylicy, na łopatkach, małżowinach usznych oraz piętach, łokciach i kolanach. Gdy chory znajduje się długotrwale na boku, wówczas odleżyny rodzą się z reguły w okolicach stawu biodrowego i po wewnętrznej stronie kolan. Mogą pojawić się także za uszami i wokół kostek na nogach.

Czytaj dalej…

Wózki inwalidzkie na indywidualny wymiar

DOBIERAMY WÓZKI INWALIDZKIE DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Specjalizujemy się w indywidualnym doborze wózków inwalidzkich aktywnych dziecięcych spacerowych pielęgnacyjnych stabilizujących plecy i głowe oraz urządzeń pionizujących fotelików, pionizatorów dla dzieci i dorosłych. Proponujemy wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych osób aktywnych i mniej aktywnych.

Czytaj dalej…

Call Now Button
YOUTUBE