Pionizatory dla dzieci

Pionizator dla dzieci zalety zasstosowania

Pionizacja dzieci po urazach kręgosłupa bądź tych z całkowitą czy częściową niepełnosprawnością warunkuje pozytywnie na szereg czynników – zarówno fizycznych, jak i psychologicznych. Sprzęt rehabilitacyjny utrzymujący dziecko w poprawnej, pionowej postawie ułatwia również opiekę nad takim pacjentem i sprawia, że dziecko może w ten sposób spożytkować swoją energię – jest wtedy spokojniejsze i grzeczniejsze. Jakie praktyczne korzyści może więc przynieść pionizator, jeśli chodzi rehabilitację dzieci?

Pionizatory dla dzieci

Pionizator dla dzieci

Przede wszystkim pionizator dla dzieci i pozycja ciała, jaką pacjent osiąga w trakcie rehabilitacji z tym przyrządem, warunkuje na usprawnienie krążenia krwi. U dziecka, które ze względu na swoją niepełnosprawność przeważnie siedzi lub leży, można zaobserwować niższe ciśnienie krwi oraz niższy puls – a to oznaka tego, że krew w żyłach krąży wolniej, a komórki całego ciała nie mają dostatecznej ilości tlenu. Stąd wynikają bóle głowy, niedokrwistość. Aby temu zapobiegać, warto stosować ćwiczenia wykorzystujące pionizator dla dzieci.

U nas w ofercie znajdziesz:

Pionizator dla dziecka niepełnosprawnego Pionizator dla rocznego dziecka Pionizator dla dzieci cena Pionizator dla niemowlaka Pionizator dla dzieci Pionizator dynamiczny dla dzieci Pionizator dla dzieci KOTEK

pionizator dla dziecka niepenosprawnego pionizator dla rocznego dziecka pionizator dynamiczny dla dzieci pionizator statyczny dla dzieci

pionizator dla dzieci kod nfz pionizator dla dzieci baffin pionizator przedni dla dzieci pionizator zebra dla dzieci

Pionizacja dzieci

Rehabilitacja dzieci z wykorzystaniem pionizacji bardzo dobrze wpływa również na mięśnie całego ciała oraz na stawy. Ponadto ciężar całego ciała w pozycji pionowej stymuluje do pracy stopy, które utrzymują dziecko na podłodze lub na podeście (w zależności od budowy urządzenia). Pionizator jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które długo przebywają w pozycji siedzącej – przykładowo jeżdżą na wózku inwalidzkim. Pozycja stojąca zapobiega bowiem bólom stawów i ich zwyrodnieniom (co szczególnie często dzieje się w przypadku stawów kolanowych).

Pionizator dla dziecka

Pionowa pozycja wymuszona przez pionizator dla dziecka ciała wspiera naturalne ruchy perystaltyczne jelit, przyczyniając się do poprawienia jakości procesu trawienia. Dziecko o ograniczonej ilości ruchu może nabawić się przykrych wzdęć i zaparć, ponieważ to właśnie aktywność fizyczna pobudza ruchy robaczkowe w jelitach i przyspiesza trawienie pokarmów. Pionizator dla dziecka zapobiega u chorych takim dolegliwościom i sprawia, że dziecko nie ma problemów gastrycznych. Pionizator dla dzieci (a zwłaszcza parapodium dynamiczne) wpływa na poprawę kondycji psychicznej pacjenta. Kiedy dziecko ma dużo energii, ale stan zdrowia nie pozwala mu na jej właściwe spożytkowanie, zaczyna denerwować się i smucić. Irytację wynikającą z braku ruchu można złagodzić częściowo rehabilitacją z pionizatorem, dzięki czemu dziecko znów uwierzy w siebie i własne możliwości. Takie ćwiczenia mogą być też pozytywnym wyzwaniem dla małego pacjenta!

Pionizatory dla dzieci  dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny refundacja NFZ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Call Now Button