Pionizatory dla dzieci

Pionizatory dziecięce dla dzieci w różnym wieku

Pionizatory jak też sama pionizacja okazują się idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy z powodu niepełnosprawności ruchowej, dziecko nie jest w stanie samodzielnie utrzymać prawidłowej postawy pionowej. Pionizatory rehabilitacyjne to urządzenia wspierające rehabilitację dzieci zmagających się między innymi: z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, dziecięcym porażeniem mózgowym albo innymi chorobami neurologicznymi, które utrudniają im swobodne poruszanie się i utrzymanie pozycji pionowej.

Pionizator dla dziecka niepełnosprawnego

Pionizator dla dzieci to niezawodna pomoc w utrzymaniu pionowej postawy u dziecka, które nie jest w stanie stać samodzielnie. Konstrukcja urządzeń zapewnia dzieciom komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nasz sklep medyczny oferuje pionizator dziecięcy w różnych wariantach.

Pionizator z odwiedzeniem dla dzieci

Pionizator z odwodzeniem odwodzący dla dzieci może być statyczny lub dynamiczny, w zależności od stopnia aktywności i możliwości ruchowych pacjenta.

Pionizator dla dzieci Baffin

Pionizator dla dzieci Baffin będzie mógł wspierać dzieci z łagodną lub umiarkowaną niepełnosprawnością fizyczną. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pomoc w wyborze urządzenia przystosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Pionizatory dla dzieci

Pionizator dla dzieci zalety zastosowanie

Pionizacja dzieci po urazach kręgosłupa bądź tych z całkowitą czy częściową niepełnosprawnością warunkuje pozytywnie na szereg czynników – zarówno fizycznych, jak i psychologicznych. Sprzęt rehabilitacyjny utrzymujący dziecko w poprawnej, pionowej postawie ułatwia również opiekę nad takim pacjentem i sprawia, że dziecko może w ten sposób spożytkować swoją energię – jest wtedy spokojniejsze i grzeczniejsze. Jakie praktyczne korzyści może więc przynieść pionizator, jeśli chodzi rehabilitację dzieci?

Pionizator odwodzący dla dzieci

Przede wszystkim pionizator dla dzieci i pozycja ciała, jaką pacjent osiąga w trakcie rehabilitacji z tym przyrządem, warunkuje na usprawnienie krążenia krwi. U dziecka, które ze względu na swoją niepełnosprawność przeważnie siedzi lub leży, można zaobserwować niższe ciśnienie krwi oraz niższy puls a to oznaka tego, że krew w żyłach krąży wolniej, a komórki całego ciała nie mają dostatecznej ilości tlenu. Stąd wynikają bóle głowy, niedokrwistość. Aby temu zapobiegać, warto stosować ćwiczenia wykorzystujące pionizator dla dzieci.

Pionizator dynamiczny dla dzieci

Urządzenie pionizator umożliwia pacjentowi chodzenie bez pomocy osób trzecich, gdy swobodny chód jest niemożliwy. Pomaga rozpocząć i wyćwiczyć proces chodzenia. Może też być używany jako stały środek poruszania się.

U nas w ofercie znajdziesz pionizatory dla dziecka:

 • Pionizator dla dziecka niepełnosprawnego
 • Pionizator odwodzący Lori
 • Pionizator odwodzący gazelle PS
 • Pionizator odwodzący Coco
 • Pionizator dla rocznego dziecka
 • Pionizator dla dzieci cena
 • Pionizator dla niemowlaka
 • Pionizator dla dzieci
 • Pionizator dynamiczny dla dzieci
 • Pionizator dla dzieci KOTEK
 • Pionizator dla dziecka Słoń
 • Pionizator dla dziecka niepenosprawnego
 • Pionizator dla rocznego dziecka
 • Pionizator dynamiczny dla dzieci
 • Pionizator statyczny dla dzieci
 • Pionizator dla dzieci kod nfz
 • Pionizator dla dzieci baffin
 • Pionizator przedni dla dzieci
 • Pionizator zebra dla dzieci

Pionizacja dzieci

Rehabilitacja dzieci z wykorzystaniem pionizacji bardzo dobrze wpływa również na mięśnie całego ciała oraz na stawy. Ponadto ciężar całego ciała w pozycji pionowej stymuluje do pracy stopy, które utrzymują dziecko na podłodze lub na podeście (w zależności od budowy urządzenia).

Pionizatory dla dzieci z MPD

Pionizatory dla dzieci z MPD pionizacja jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które długo przebywają w pozycji siedzącej – przykładowo jeżdżą na wózku inwalidzkim. Pozycja stojąca zapobiega bowiem bólom stawów i ich zwyrodnieniom (co szczególnie często dzieje się w przypadku stawów kolanowych). Pionizator dynamiczny dla dzieci (przy porażeniach i niedowładach kończyn), 2. pionizator statyczny (dla osób chorych na przepuklinę oponowo) rdzeniową, MPD), 3. parapodium awertykalne (pomaga stopniowo dochodzić do pozycji wyprostowanej),

Pionizator mobilny umożliwiający poruszanie się bez pomocy osoby trzeciej.

Pionizator dla dziecka

Pionowa pozycja wymuszona przez pionizator dla dziecka ciała wspiera naturalne ruchy perystaltyczne jelit, przyczyniając się do poprawienia jakości procesu trawienia. Dziecko o ograniczonej ilości ruchu może nabawić się przykrych wzdęć i zaparć, ponieważ to właśnie aktywność fizyczna pobudza ruchy robaczkowe w jelitach i przyspiesza trawienie pokarmów. Pionizator dla dziecka zapobiega u chorych takim dolegliwościom i sprawia, że dziecko nie ma problemów gastrycznych. Pionizator dla dzieci (a zwłaszcza parapodium dynamiczne) wpływa na poprawę kondycji psychicznej pacjenta. Kiedy dziecko ma dużo energii, ale stan zdrowia nie pozwala mu na jej właściwe spożytkowanie, zaczyna denerwować się i smucić. Irytację wynikającą z braku ruchu można złagodzić częściowo rehabilitacją z pionizatorem, dzięki czemu dziecko znów uwierzy w siebie i własne możliwości. Takie ćwiczenia mogą być też pozytywnym wyzwaniem dla małego pacjenta!

Pionizatory dla dzieci  dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny refundacja NFZ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Call Now Button