Pionizatory statyczne dynamiczne parapodium dla dorosłych

Pionizator dla dorosłych

Pionizatory można z powodzeniem podzielić ze względu na przedział wiekowy pacjentów, którzy będą z niego korzystać – pionizatory dla dorosłych. Pionizatory dla dorosłych mają możliwość dopasowania do pacjenta w obrębie wymiarów osób dorosłych. Oznacza to, że zarówno pasy bezpieczeństwa podtrzymujące chorego jak i cała konstrukcja stworzona jest z myślą o osobach, które mają określony minimalny wzrost oraz wagę. Dzieci, których budowa ciała jest znacznie delikatniejsza mogą mieć znaczny problem z korzystaniem z tych sprzętów.

Pionizator dla dorosłych

Pionizator dla dorosłych powinien dopasowac rehabilitant na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz badań. Mają one na celu ukazanie pełnego obrazu zdrowotnego chorego oraz określenie jego możliwości ruchowych. Dzięki możliwościom, jakie obecnie są dostępne na rynku oraz w świecie medycznym, istnieje wiele schorzeń, które jeszcze niedawno były niezwykle trudne do wyleczenia, natomiast obecnie nie sprawiają trudności specjalistom.

Pionizator refundacja NFZ

Refundacja NFZ ze względu na wysoką cenę część osób prywatnych nie ma możliwości pełnego pokrycia kosztów zakupu pionizatora. Jest to zupełnie zrozumiałe, dlatego możliwa jest refundacja sprzętu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pionizator dla dorosłych dofinansowanie PCPR PFRON

Jeżeli potrzebujesz pomocy finansowej na pokrycie dopłaty do zakupu, zwracasz się do PCPR, który udzieli dofinansowania ze środków PFRON.

Masz problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego lub potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest refundowany przez NFZ? Zwróć się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wyświetlanie jednego wyniku

Call Now Button