Schodołazy gąsienicowe kroczące

Schodołazy gąsienicowe i kroczące – likwidacja barier

Schodołazy do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich lub osób, które mają kłopoty z chodzeniem po schodach. Likwidacja barier architektonicznych w postaci schodów. Zawsze konieczna jest pomoc drugiej osoby, która przy minimalnym wysiłku używając schodołaza pokona kręte schody z łatwością. Nowoczesne schodołazy gąsienicowe to urządzenia, które sprawiają, że osoba niepełnosprawna nie jest zamknięta w mieszkaniu.

Schodołazy i rampy podjazdowe dla seniora i osób niepełnosprawnych. Sprzęt ułatwiający pokonywanie barier architektonicznych. Dofinansowanie PCPR MOPR MOPS.

Schodołazy dla niepełnosprawnych na schody proste i kręte

Schodołazy pokonyją schody bez wysiłku dla opiekuna są alternatywa tam gdzie nie można zamontowac krzesełka schodowego. W takich przypadkach z pomocą przychodzi schodołaz. Największym ograniczeniem osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim są bariery architektoniczne w postaci schodów. Już mieszkanie na parterze stwarza poważne problemy z wyjściem na ulicę, a jeśli mieszkanie znajduje się wyżej, konieczna bywa pomoc drugiej osoby, która musi wykazać się krzepą fizyczną, aby sprowadzić na dół wózek z jego właścicielem. Jeszcze bardziej problematyczne bywa wniesienie lub wciągnięcie tego wózka na górę. Z podobnymi problemami borykają się też młode mamy, które muszą poradzić sobie z dziecięcym wózkiem w blokach bez wind i w starym budownictwie.

Schodołazy gąsienicowe i kroczące

Schodołazy i rampy podjazdowe dla seniora i osób niepełnosprawnych

Schodołazy kroczące

Nowoczesne schodołazy kroczące dla niepełnosprawnych i schodołazy gąsienicowe, jakie znajdziecie Państwo w tej kategorii naszego asortymentu to rewelacyjne urządzenia, które sprawiają, że osoba niepełnosprawna staje się całkowicie samowystarczalna.

Urządzenia te pozwalają na „zejście” po schodach z wyższych pięter bez potrzeby opuszczania wózka. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom możecie Państwo zapomnieć o męczącym znoszeniu wózka wraz z jego użytkownikiem i narażaniu na szwank także własnego zdrowia. Dostępne w naszej ofercie schodołazy kroczące dla niepełnosprawnych przeznaczone są też dla osób, które poruszają się samodzielnie, ale mają problemy z pokonywaniem schodów. Urządzenia wyposażone są w specjalne krzesełko, na którym można usiąść i komfortowo przenieść się kilka kondygnacji niżej. Większość schodołazów pokonuje około 30-40 stopni na minutę i posiada zasięg do 2500 stopni. W asortymencie znajdziecie też Państwo akcesoria do schodołazów – pasy bezpieczeństwa i zagłówki. Proponowane urządzenia można też wykorzystywać do sprowadzania wózków dziecięcych.

Klientom naszego sklepu oferujemy wybór profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do rehabilitacji i wsparcia osób starszych i z niepełnosprawnościami. W asortymencie dostępne są, między innymi, schodołazy krzesełkowe.

Schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe schodołaz gąsienicowy VIMEC T09 ROBY umożliwiają szybkie i efektywne podniesienie poziomu życia osoby poruszającej się na wózku. Funkcjonalność tego rodzaju wyposażenia przyczynia się bowiem do niwelowania barier architektonicznych w miejscach, w których nie ma innej możliwości modyfikacji – do takich należeć mogą chociażby obiekty zabytkowe, galerie sztuki czy niektóre budynki urzędowe lub placówki edukacyjne. Jeśli koszt modernizacji jest zbyt wysoki lub warunki zabudowy uniemożliwiają montaż stałych platform transportowych lub wind, to właśnie schodołaz gąsienicowy pozwoli osobom z niepełnosprawnościami dostać się do obiektu lub go opuścić.

Na pierwszy rzut oka da się zauważyć pewne różnice pomiędzy schodołazami gąsienicowymi, a innymi modelami takich urządzeń. Ten wariant jest bowiem widocznie większy, a co za tym idzie także cięższy niż chociażby schodołazy krzesełkowe. Taka konstrukcja wynika z przeznaczenia – urządzenie gąsienicowe musi udźwignąć i stabilnie przetransportować po schodach użytkownika wraz z jego wózkiem. W platformie tego typu nie może zatem zabraknąć odpowiednich elementów mocujących koła i oparcie.

Likwidacja barier architektonicznych

Schodołazy do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich lub osób, które mają kłopoty z chodzeniem po schodach. Likwidacja barier architektonicznych w postaci schodów. Zawsze konieczna jest pomoc drugiej osoby, która przy minimalnym wysiłku używając schodołaza pokona kręte schody z łatwością. Nowoczesne schodołazy to urządzenia, które sprawiają, że osoba niepełnosprawna nie jest zamknięta w mieszkaniu.

Poznaj nasze schodołazy na schody proste i kręte

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Call Now Button