WÓZKI INWALIDZKIE

Wózki inwalidzkie dostępne w Grupa MazaMed. Oferta wózków inwalidzkich aktywnych, elektrycznych, specjalnych dziecięcych i handbike wózków sportowych i pielęgnacyjnych z refundacją NFZ i dofinansowaniem z PCPR MOPR MOPS PFRON.

Wózki inwalidzkie

Wózek inwalidzki ręczny, czy aktywny?


Dlaczego poleca się posiadanie kilku wózków inwalidzkich jednocześnie?

Wózki inwalidzkie potrzebne są nie tylko osobom, które nie są w stanie samodzielnie chodzić, ale także dla osób, których możliwość chodzenia jest ograniczona – u których występuje szybka męczliwość, a które jednocześnie chcą uczestniczyć w życiu społecznym, wychodzić na zewnątrz i nabrać niezależności w codziennym życiu. Wózek inwalidzki dla osoby, która ma ograniczoną sprawność ruchową jest narzędziem do zwiększania aktywności, urozmaicenia czasu, pozwala na zharmonizowanie rozwoju psychicznego.Większość schorzeń wymaga posiadania kilku rodzajów wózków inwalidzkich: często potrzebne jest posiadanie zarówno wózka inwalidzkiego ręcznego i wózka aktywnego. W takiej sytuacji wózek inwalidzki ręczny, który napędza osoba towarzysząca może być przydatny szczególnie podczas dłuższych przejażdżek, natomiast wózek aktywny sprawdza się na co dzień w zamkniętych pomieszczeniach.

 • Wózki inwalidzkie aktywne dla dzieci

 • Wózki inwalidzkie dziecięce

 • Wózki inwalidzkie aktywne

 • Wózki inwalidzkie aluminiowe

 • Wózki inwalidzkie pielęgnacyjne

 • Wózki inwalidzkie specjalne dziecięce

 • Wózki inwalidzkie specjalne

 • Wózki inwalidzkie multifunkcyjne

 • Wózki inwalidzkie elektryczne

 • Skutery inwalidzkie elektryczne

 • Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich

Nie zaleca się wyrzucać wózków inwalidzkich, których już nie używamy – części z nieużywanego wózka zwykle są po jakimś czasie przydatne.  Poleca się także posiadanie  wózka ręcznego i wózka elektrycznego – wózek elektryczny daje dużą samodzielność w terenie, zręczne manewrowanie w pomieszczeniach zamkniętych, ale nie można nim wjechać do miejsc które nie są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Wówczas przydatny jest wózek ręczny, bowiem łatwiej jest przenieść w nim osobę niepełnosprawną, niż w wózku elektrycznym (ze względu na pokaźną wagę wózków elektrycznych).

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego elektrycznego?


Wybierając wózek inwalidzki, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych parametrów:

1. Moc silnika: im większa moc silnika w wózku inwalidzkim, tym łatwiej będzie nam porusząc sie po nierównym, trudnym terenie (krawężniki, pagórki, piaszczyste drogi itp.). Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby znać moc chwilową, a nie nominalną silnika.2. Rodzaj baterii: każdy wózek inwalidzki elektryczny posiada baterię. Od jej pojemności (wyrażonej w Ah – amperogodzinach) zależy zasięg wózka, czyli – krótko mówiąc – odległość, jaką będziemy w stanie przejechać po jednorazowym ładowaniu baterii wózka. Im większa wartość Ah w wózku, tym dłużej będzie on w stanie wytrzymać bez ładowania i po tym trudniejszych terenach będzie mógł jeździć.3. Rozmiary wózka elektrycznego: zwróćmy uwagę na rozstaw osi ( im większa, tym większy komfort jazdy), a także na szerokość wózka. Warto przed wyborem zmierzyć wszystkie przejścia, przez które będziemy chcieli przejeżdżać na co dzień. Ważna jest również wysokość wózka (należy unikać kupowania wózka elektrycznego wyższego od krawędzi stołu lub biurka, którego używamy na co dzień).4.Koła i ogumienie wózka: im mocniejsze koła, tym łatwiej wózek będzie pokonywał nierówny teren i tym większy komfort użytkowania może zapewnić użytkownikowi. Na komfort jazdy wózkiem ma także montaż amortyzatorów przy kołach.

Call Now Button