Wózek inwalidzki aktywny dziecięcy specjalny Zippie RS

Wózek inwalidzki dziecięcy Zippie RS


Wózek inwalidzki dziecięcy Zippie RS to wózek odznaczający się wyjątkowymi możliwościami w zakresie przechyłu siedziska (opatentowana technologia rotacyjnego przechyłu), łatwej i wszechstronnej regulacji, jak również zastosowania elementów spoza oferty firmy Sunrise lub wykonanych pod specjalne zamówienie klienta. Nowy wózek Zippie RS jest zaprojektowany jako odpowiedź na potrzeby przebywania w różnorodnych pozycjach, ułatwiających funkcję jedzenia czy oddychania, redukujących nacisk pod miednicą i wspomagających wizualną orientację. Umożliwia on łatwe pozycjonowanie i przepozycjonowanie tak, by zminimalizować czas przebywania w jednej pozycji. To ważne dla dziecka, które nie ma możliwości samodzielnej i regularnej zmiany rozłożenia ciężaru ciała.

Funkcja regulacji głębokości siedziska umożliwia bieżące dostosowanie wózka na każdym etapie wzrostu dziecka lub postępującej choroby. Rama siedziska obraca się wokół środka ciężkości użytkownika, co zapewnia stabilność przy najkrótszej możliwej podstawie oraz gładki, kontrolowany przechył w zakresie 45°

CECHY:

  • -REGULACJA KĄTA I WYSOKOŚCI UCHWYTU W celu optymalnego prowadzenia wózka oparcie może być stopniowo wydłużane aż do 15 cm, a kąt uchwytu może być łatwo wyregulowany, by zapewnić ergonomiczną pozycję.
  • -REGULACJA GŁĘBOKOŚCI SIEDZISKA Na każdym wózku można regulować głębokość siedziska w zakresie od 37,5 cm do 45 cm. Jest to użyteczna funkcja, która zapewnia dostosowanie wózka do wzrostu dziecka lub do postępującej choroby.
  • -REGULACJA ŚRODKA CIĘŻKOŚCI Dwie pozycje środka ciężkości pozwalają wybrać charakter wózka (aktywny lub pasywny). Pozycja pasywna w maksymalnym stopniu zapewnia wózek odporny na przechylanie czy wywrócenie, natomiast konfiguracja aktywna zwiększa możliwości manewru i oferuje krótką podstawę. Mocowanie koła tylnego pozwala również na regulację wysokości siedziska w zakresie 8 cm.
  • -ODCHYLANE OPARCIE Opcja odchylanego oparcia jest dla dzieci potrzebujących wyższego pozycjonowania. Badania pokazały, że połączenie przechylania z odchylanym siedziskiem zapewnia maksymalną redukcję nacisku
  • -PLATFORMA PODNÓŻKA Platforma podnóżka z regulacją kąta i wysokości zawiera mechanizm podnoszenia oraz ograniczniki. To wszystko zapewnia elastyczność w pozycjonowaniu.
  • -ODCHYLANY PODNÓŻEK Odchylane aluminiowe podnóżki w kolorze ramy lub plastikowe (czarne). Mechanizm mocujący umożliwia regulację taliowania aż do 7 cm po każdej stronie.

Wózek inwalidzki aktywny dziecięcy specjalny Zippie RS dane techniczne


Możliwość wyboru rozmiaru Nie
Kolor Produkt dostępny w różnych kolorach
Dodatkowa funkcja pionizatora Nie
System pasów 5-cio punktowych Nie
Waga wózka 18 kg
Możliwość składania do 30 stopni
Dostępne szerokości siedziska: 30 – 40 cm
Maks. waga użytkownika: 125 kg

 

REFUNDACJA NFZ

Starsze wpisy

Chcesz kupić Wózek inwalidzki aktywny dziecięcy specjalny Zippie RS ? Skontaktuj się z nami !

9 + 3 =

YOUTUBE