Aktywny Samorząd 2022

  • WÓZKI INWALIDZKIE ELEKTRYCZNE SKUTERY INWALIDZKIE ELEKTRYCZNE | PRZYSTAWKI ELEKTRYCZNE DO WÓZKÓW INWALIDZKICH
  • OPRZYRZĄDOWANIE  ELEKTRYCZNE DO  WÓZKA INWALIDZKIEGO  RĘCZNEGO   Wypełnij formularz na Aktywny Samorząd

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki o dużych możliwościach manewrowania, które zapewnione są przez niewielki promień skrętu oraz dzięki zastosowanej w wózku technologii napędu na środkową oś.

Podnośniki transportowe

Podnośniki transportowe rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych do transferu przenoszenia do samochodu z wózka lub łóżka. Ułatwienie i odciążenie dla opiekuna.

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie dostępne w Grupa MazaMed. Oferta wózków inwalidzkich aktywnych, elektrycznych, specjalnych dziecięcych i handbike wózków sportowych i pielęgnacyjnych z refundacją NFZ i dofinansowaniem z PCPR MOPR MOPS PFRON.

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie każdego rodzaju – Refundacja NFZ kod NFZ P.127.00, dzieci do 18 lat kod NFZ P.128.01,  kod NFZ P. 129, kod NFZ P.130,  kod NFZ P.131.  Kod P.130 – pod tym kodem fundusz zdrowia refunduje także wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym jako wózki inwalidzkie specjalne.

Wózek inwalidzki dziecięcy – dofinansowanie PCPR do 150% wartości zlecenia. O dofinansowanie na zakup wózka w NFZ osoby dorosłe mogą ubiegać się co 4 lata, natomiast dzieci od 3 do 18 lat. raz na 3 lata.

Wózki inwalidzkie dofinansowanie PCPR

Dodatkowe dofinansowanie do wysokości 150% wartości refundacji możemy otrzymać z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). MOPR MOPS. W celu uzyskania dofinansowania należy przygotować następujące dokumenty (mogą różnić się lokalnie, ale zasady są dość zbliżone):

  • Wniosek o dofinansowanie
  • Orzeczenie o niepełnosprawności
  • Kopię zlecenia zaopatrzenia ortopedycznego
  • Fakturę Proforma, ofertę na sprzęt którego zakup ma być dofinansowany wystawioną przez nas

osoby dorosłe mogą ubiegać się co 4 lata, natomiast dzieci od 3 do 18 lat. raz na 3 lata.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki elektryczne i skutery elektryczne. W naszej ofercie wózki i skutery inwalidzkie elektryczne refundowane przez NFZ dofinansowanie PCPR.

Czytaj więcej …

Wózki inwalidzkie aktywne

Wózki inwalidzkie aktywne przeznaczone są dla osób aktywnie korzystających z życia. Wózki aktywne dobieramy pod wymiar klienta.

Czytaj więcej …

Wózki inwalidzkie pielęgnacyjne

Wózki inwalidzkie stabilizujące plecy i głowę specjalne pielęgnacyjne. Wózki inwalidzkie specjalne przeznaczone są do pielęgnacji i opieki.

Czytaj więcej …

Skutery inwalidzkie elektryczne

Skutery inwalidzkie elektryczne. W naszej ofercie wózki i skutery inwalidzkie elektryczne refundowane przez NFZ dofinansowania PCPR.

Czytaj więcej …

Wózki specjalne dziecięce

Wózki inwalidzkie dziecięce, wózki specjalne dla dzieci oraz spacerówki dla dzieci z MPD refundowane przez NFZ dofinansowanie PCPR.

Czytaj więcej …

Handbike wózki inwalidzkie sportowe

Wózki sportowe i handbike, wózki do rugby, koszykówki. Rowery trójkołowe i rowery rehabilitacyjne dofinansowanie PCPR.

Czytaj więcej …

Napędy przystawne do wózków

Napędy przystawne do wózków inwalidzkich aktywnych oraz wspomaganie typu support wózek inwalidzki specjalny
refundacja NFZ dofinansowanie PCPR.

Czytaj więcej …

Wózki inwalidzkie standardowe

Wózki inwalidzkie standardowe przeznaczone są do użytku domowego. Wózki standardowe są w całości refundowane przez NFZ.

Czytaj więcej …

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie dostępne w Grupa MazaMed. Oferta wózków inwalidzkich aktywnych, elektrycznych, dziecięcych i handbike z refundacją NFZ i dofinansowaniem z PCPR MOPR MOPS PFRON.

Pomożemy dobrać odpowiedni wózek inwalidzki oraz finansowanie. Napisz do nas.

14 + 1 =

Wózek inwalidzki ręczny, czy aktywny?


Dlaczego poleca się posiadanie kilku wózków inwalidzkich jednocześnie?

Wózki inwalidzkie potrzebne są nie tylko osobom, które nie są w stanie samodzielnie chodzić, ale także dla osób, których możliwość chodzenia jest ograniczona – u których występuje szybka męczliwość, a które jednocześnie chcą uczestniczyć w życiu społecznym, wychodzić na zewnątrz i nabrać niezależności w codziennym życiu. Wózek inwalidzki dla osoby, która ma ograniczoną sprawność ruchową jest narzędziem do zwiększania aktywności, urozmaicenia czasu, pozwala na zharmonizowanie rozwoju psychicznego.Większość schorzeń wymaga posiadania kilku rodzajów wózków inwalidzkich: często potrzebne jest posiadanie zarówno wózka inwalidzkiego ręcznego i wózka aktywnego. W takiej sytuacji wózek inwalidzki ręczny, który napędza osoba towarzysząca może być przydatny szczególnie podczas dłuższych przejażdżek, natomiast wózek aktywny sprawdza się na co dzień w zamkniętych pomieszczeniach. JednoczeJednocześnie zaleca się nie wyrzucać wózków inwalidzkich, których już nie używamy – części z nieużywanego wózka zwykle są po jakimś czasie przydatne.Poleca się także posiadanie jednocześnie wózka ręcznego i wózka elektrycznego – wózek elektryczny daje dużą samodzielność w terenie, zręczne manewrowanie w pomieszczeniach zamkniętych, ale nie można nim wjechać do miejsc które nie są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Wówczas przydatny jest wózek ręczny, bowiem łatwiej jest przenieść w nim osobę niepełnosprawną, niż w wózku elektrycznym (ze względu na pokaźną wagę wózków elektrycznych).

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego elektrycznego?


Wybierając wózek inwalidzki, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych parametrów:

1. Moc silnika: im większa moc silnika w wózku inwalidzkim, tym łatwiej będzie nam poruszac sie po nierównym, trudnym terenie (krawężniki, pagórki, piaszczyste drogi itp.). Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby znać moc chwilową, a nie nominalną silnika.2. Rodzaj baterii: każdy wózek inwalidzki elektryczny posiada baterię. Od jej pojemności (wyrażonej w Ah – amperogodzinach) zależy zasięg wózka, czyli – krótko mówiąc – odległość, jaką będziemy w stanie przejechać po jednorazowym ładowaniu baterii wózka. Im większa wartość Ah w wózku, tym dłużej będzie on w stanie wytrzymać bez ładowania i po tym trudniejszych terenach będzie mógł jeździć.3. Rozmiary wózka elektrycznego: zwróćmy uwagę na rozstaw osi ( im większa, tym większy komfort jazdy), a także na szerokość wózka. Warto przed wyborem zmierzyć wszystkie przejścia, przez które będziemy chcieli przejeżdżać na co dzień. Ważna jest również wysokość wózka (należy unikać kupowania wózka elektrycznego wyższego od krawędzi stołu lub biurka, którego używamy na co dzień).4.Koła i ogumienie wózka: im mocniejsze koła, tym łatwiej wózek będzie pokonywał nierówny teren i tym większy komfort użytkowania może zapewnić użytkownikowi. Na komfort jazdy wózkiem ma także montaż amortyzatorów przy kołach.

YOUTUBE