Dofinansowanie Aktywny Samorząd do wózków inwalidzkich elektrycznych przystawek i skuterów
Dofinansowanie wózka przystawki skutera Aktywny Samorząd dostępne jest wsparcie, dofinansowanie z programu Aktywny Samorząd. Jest to fundusz przeznaczony na pomoc finansową dla osób niepełnosprawnych m.in. zakupu specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.
Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą również ubiegać się o dofinansowanie do skutera elektrycznego lub przystawek do wózka inwalidzkiego.
Dofinansowanie skutera elektrycznego dla osób niepełnosprawnych.
Dofinansowanie skutera program Aktywny Samorząd 2023 – podstawowe informacje. Ubiegając się o dofinansowanie, możesz otrzymać nawet do 7500 zł! Należy jednak pamiętać, że udział własny musi wynosić co najmniej 25 %. Kwoty brutto.
Dofinansowanie wózka inwalidzkiego elektrycznego.
Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego elektrycznego w 2023 roku, skutera inwalidzkiego lub przystawki elektrycznej jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie oferuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, znany jako PFRON. W bieżącym roku, kwota przeznaczona na dofinansowanie sięga rekordowej sumy 219 680 000 zł, co oznacza, że na pomoc może liczyć jeszcze więcej osób, niż w ubiegłych latach. Sprawdź, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do wózka elektrycznego ze środków PFRON w 2023 roku. Wsparciem mogą być objęte osoby, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i nie mogą poruszać się wózkiem ręcznie.
W roku 2023 kontynuowane są dopłaty do zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym w ramach programu Aktywny Samorząd. Odbiorcą takiego programu są osoby z dysfunkcjami uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się na wózku ręcznym.
Podniesiono w stosunku do roku ubiegłego kwoty dofinansowania, o które można się ubiegać:
- do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym – do 25 tysięcy złotych,
- do skutera – do 7,5 tysięcy złotych.
Zmniejszono udział własny przy zakupie skutera o napędzie elektrycznym lub napędu elektrycznego do wózka ręcznego do 25%.
Składane wnioski są oceniane merytorycznie w systemie punktowym. Preferowane są wnioski osób niepełnosprawnych, które:
- są zatrudnione (25 pkt)
- posiadają podpis elektroniczny / profil zaufany na platformie ePUAP i złożyły wniosek o dofinansowanie w formie elektronicznej w SOW (10 pkt)
- złożyły wniosek w pierwszym półroczu 2023 roku (10 pkt)
Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną a dodatkowo spełniasz ww. kryteria – już dziś złóż wniosek. Wnioski przyjmowane są do 31 sierpnia 2023 r. Należy je składać w PCPR/MOPS/ MOPR właściwych terytorialnie ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.
Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:
Zadanie 1 – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia) lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności i dysfunkcją uniemożliwiającą samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.
Dlaczego warto wybrać wózek inwalidzki elektryczny?
Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym powinieneś wybrać jako pierwszą opcję w przypadku kiedy nie masz siły na samodzielne poruszanie się na wózku ręcznym. Są łatwe w sterowaniu za pomocą intuicyjnego w obsłudze joysticka.
Zobacz oferowane przez nas wózki inwalidzkie elektryczne
Wózki inwalidzkie elektryczne (2)
Zobacz oferowane przez nas przystawki do wózków inwalidzkich
Dostawki elektryczne do wózków inwalidzkich (1)
Zobacz oferowane przez nas skutery inwalidzkie elektryczne
Skutery inwalidzkie elektryczne (1)
Dofinansowanie Aktywny Samorząd do zakupu skutera elektrycznego.
Zadanie 5 – pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego (adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – do 16 roku życia lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu ruchu powodującą problemy w samodzielnym przemieszczaniu się i posiadających zgodę lekarza specjalisty na użytkowanie przedmiotu dofinansowania.
Wybierając skuter elektryczny, warto przyjrzeć się urządzeniom firm Vermeiren oraz Sunrise Medical.
Profesjonalne skutery inwalidzkie od wielu lat są niezbędnym udogodnieniem dla wielu osób o ograniczonej mobilności fizycznej. Mimo stale zwiększającego się zainteresowania oraz systemu dofinansowania i refundacji na takie urządzenia nadal są one średnio popularne. Jednak skutery zaraz za wózkami corocznie zwiększają swój udział w rynku sprzętu dla niepełnosprawnych.
Dzięki skuterom inwalidzkim elektrycznym osoby niepełnosprawne otrzymują więcej niezależności i skutecznej mobilności na co dzień. Praktyczne rozwiązania docenią wszyscy Ci, którzy mają jakiekolwiek trudności z poruszaniem się oraz osoby starsze. Bardzo lekka konstrukcja, dająca się w łatwy sposób złożyć, pozwala na bezproblemowe transportowanie sprzętu nawet w niewielkich bagażnikach samochodowych. W standardowym wyposażeniu skutera elektrycznego znajduje się pojemny koszyk na zakupy, nachylana kolumna kierownicza oraz obracany fotel z odchylanymi podłokietnikami.
Jest wiele sklepów oferujących inwalidzkie wózki elektryczne, skutery i przystawki. Jednak ceny tych samych wózków mogą się znacznie różnić tak jak różni się wózek od skutera. Dlatego zawsze polecamy przed zakupem sprawdzenie cen i modeli w internecie. Oczywiście warto wybierać wózki, których dystrybutor zapewnia szybki, sprawny serwis.
Wózki inwalidzkie elektryczne cena
Rozpiętość cenowa wózków inwalidzkich na rynku jest bardzo duża. Wynika ona z faktu, że wózki mogą mieć wiele różnych, dodatkowych opcji, specjalnie przystosowanych do użytkownika. Podstawowe inwalidzkie wózki elektryczne zaczynają się od około 7000 zł. Wraz ze zwiększaniem ilości opcji, zaawansowania samego wózka, czy wykonywaniem ich na miarę użytkownika cena rośnie, nawet do kilkudziesięciu tysięcy więc warto skorzystać z dofinansowania.
Ile można otrzymać dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego w 2023 PFRON Aktywny Samorząd
Ile wynoszą maksymalne kwoty dofinansowań PFRON w 2023 roku? W przypadku wózka inwalidzkiego elektrycznego, jest to kwota 17 600 złotych z możliwością zwiększenia kwoty dofinansowania do kwoty rekomendowanej przez eksperta z PFRON, jednak nie więcej niż 27 500 złotych.