PANTHERA

Założyciel Panthery – właściciel – główny projektant
W 1976 roku zostałem ranny w wypadku wyścigowym. Dość szybko doszedłem do wniosku, że jeśli chcę mieć dobry wózek inwalidzki, to muszę go sam zbudować.
Czego chciałem?
Zależało mi na krześle, które od początku było budowane z myślą o samodzielnym prowadzeniu.

Lekki, wygodny i przyjemny w prowadzeniu.

Podczas wyścigów nauczyłem się oczywistych rzeczy, takich jak znaczenie niskiej wagi, sztywnego podwozia, prawidłowego wyważenia i odpowiednich kątów kół. Moim celem było zbudowanie najlżejszego krzesła na rynku. Od tego czasu pojawiło się wiele modeli wózków inwalidzkich i ich użytkowników.

Wielką radością było również budowanie krzesełek dla dzieci, które są łatwiejsze w prowadzeniu niż te, które były oferowane na rynku. Żadne badanie rynku nie jest potrzebne. Możesz zobaczyć na twarzy dziecka, czy krzesło jest dobre, czy nie.

Kilka lat temu mogliśmy również zaprezentować naszą ultralekką Pantherę X. Zbudowana ze zdecydowanie za drogiego, ale fantastycznego materiału, jakim jest włókno węglowe, nabrała właściwości, o których nikt nie myślał, że są możliwe.

Moje marzenie o idealnym krześle prawie się spełniło. Ale jako projektant i kierowca wyścigowy wiesz, że rozwój nigdy się nie kończy. Zawsze można jechać trochę szybciej lub zrobić to trochę lepiej. Pracuję więc bez wytchnienia.

Wyświetlanie jednego wyniku

Call Now Button