Nowoczesne akumulatory do wózków inwalidzkich

Wózek inwalidzki akumulatory


Czy można zmniejszyć ciężar baterii w elektrycznym wózki inwalidzkim?

Jedną z największych bolączek osób korzystających z wózków inwalidzkich elektrycznych jest ciężar samego wózka oraz baterii. Wózki inwalidzkie elektryczne dofinansowanie z programu Aktywny Samorząd na zachowanie wózka w sprawności technicznej. Nie ma się co dziwić. Kiedy osoba z niepełnosprawnościami ma się uporać z ciężkim wózkiem, potem jeszcze dźwigać baterię może to stanowić problem. Baterie żelowe, które najczęściej są stosowane do napędu wózków inwalidzkich potrafią ważyć nawet 15 do 20 kg.

Jeśli chodzi o osiągi i jakość, żelowe akumulatory stały się standardem do którego próbują równać producenci ze wschodu. Polecane do maszyn czyszczących. Maksymalnie szczelne, bezobsługowe akumulatory żelowe firmy MK łączą w sobie zaawansowane, a zarazem nowoczesne rozwiązania i procesy produkcji z technologią IPF®.
Zalety akumulatorów żelowych:

– Brak konieczności całkowitego rozładowania przez ponownym ładowaniem;
– Brak efektu „pamięci” znacząco utrudniającego ponowne ładowanie;
– Ograniczenie automatycznego samorozładowania;
– Maksymalnie szczelne, zdolne do wykonania aż 1000 cykli ładowania;
– Dodatkowo wyposażone w układ samouszczelniającego się odpowietrzania – zapobiegający powstawaniu wysokiego ciśnienia wewnętrznego;
– Całkowicie bezobsługowy, o dodatkowo wzmocnionej strukturze.

Bateria litowo-jonowa jest inna, waży niecałe 6 kg, czyli 3 razy mniej niż zwykła bateria żelowa. Dla osoby niepełnosprawnej to wielka różnica odczuwalna na co dzień.

Nie jest to też zwykły akumulator rozruchowy, tylko prawdziwa bateria trakcyjna. Zestawy 12V o pojemności 50 i 80Ah oparte na nowoczesnych ogniwach litowo-jonowych LG. Może ona pracować bezawaryjnie i bez utraty swoich właściwości nawet 3000 cykli. Oznacza to nawet 10 lat bez problemu z baterią. Co więcej, nie trzeba czekać aż bateria zupełnie się rozładuje, żeby bezpiecznie ponownie ją naładować bez utraty właściwości czy skracania żywotności. Własny układ BMS sprawdza dostępną energię i zabezpiecza przez głębokim rozładowaniem.

Bateria litowo-jonowa daje swobodę użytkowania i bezpieczeństwo tego, że energii nie zabraknie wtedy, kiedy ją potrzeba.

 

  • większa pojemność w porównaniu do tradycyjnych baterii żelowych,
  • szybkie ładowanie,
  • możliwość doładowania bez utraty żywotności,
  • niezawodność.

Starsze wpisy

Call Now Button