Utrzymywanie higieny i codzienna toaleta w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych ruchowo jest zadaniem trudnym i niebezpiecznym. Wchodzenie i wychodzenie z wanny niesie za sobą ryzyko poślizgnięcia się i upadku, który może skończyć się tragicznie. Dodatkowo, trudność jaką napotykają osoby nie w pełni sprawne powoduje, że czas przewidziany na toaletę wydłuża się niepotrzebnie. Jeśli przy tym potrzebna jest pomoc opiekuna, rodzi to sytuacje krępujące. Rozwiązaniem są lekkie i łatwe w użytkowaniu podnośniki wannowe, które ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny. W ten sposób kąpiel staje się czynnością bezpieczną, dużo łatwiejszą i przestaje być uciążliwością, działając relaksująco. Również opiekun ma znacznie ułatwione zadanie, bowiem odpada konieczność podtrzymywania czy dźwigania podopiecznego, stwarzające ryzyko urazu kręgosłupa.

Podnośniki wannowe wyglądem przypominają nieco krzesła do wanny, jednak zasadą ich działania jest nie tylko utrzymanie chorego w pozycji siedzącej. Najważniejsza jest tu możliwość podniesienia siedziska na wysokość brzegów wanny, umożliwiając np. wygodne przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na siedzisko. Następnie podnośnik opuszcza się powoli do poziomu dna wanny  gdzie można już swobodnie się myć. Po zakończonej kąpieli krzesełko jest znów podnoszone do górnego poziomu wanny. Za sprawną pracę i lekkość działania odpowiadają akumulatory, które wystarczają zwykle na wykonanie kilkunastu do kilkudziesięciu cykli. Wodoodporny pilot umożliwia samoobsługę kąpiącego się lub pomoc opiekuna. Siedziska są profilowane, wykonane z atestowanych antypoślizgowych materiałów, łatwych do czyszczenia – zwykle wykonane z tworzyw antybakteryjnych.

Nasz sklep posiada specjalistyczne podnośniki wannowe przystosowane do różnych rodzajów wanien. Są to kompaktowe lekkie konstrukcje, łatwe w montażu i demontażu. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego doskonale nadają się również do użytku domowego. W opcjach dostępne są nakładki ułatwiające siadanie i schodzenie z krzesełka.

Opieka nad seniorami oraz osobami niesprawnymi ruchowo bywa sporym wyzwaniem. To codzienne zmaganie się z niedomagającym ciałem nie tylko osoby chorej czy starszej, ale i opiekunów. Konieczność obracania, zmiany pozycji, przemieszczania czy transferowania np. na zabieg czy do ubikacji to niekiedy bardzo żmudne i długotrwałe czynności. Wymagają znacznej siły i kondycji opiekuna i niejednokrotnie stanowią źródło nieprzyjemnych doznań cielesnych i psychicznych podopiecznego. I nie ma tu znaczenia, czy mowa o domach seniora, szpitalach, ośrodkach opieki czy prywatnych domach. Trudności i niedogodności związane z niedołężnością dotykają we wszystkich miejscach jednakowo. Aby ułatwiać codzienne zmagania opracowuje się proste i zaawansowane urządzenia wspomagające, których dobrym przykładem są podnośniki.

Podnośniki, jak nazwa wskazuje, służą do unoszenia pacjenta i transferowania w inne miejsce, np. z wózka do łóżka i odwrotnie, pod prysznic, do i z wanny albo basenu. Czasami ich zadaniem jest stabilne spionizowanie pacjenta w taki sposób, aby ułatwić przebieranie albo czynności higieniczne. W odróżnieniu od indywidualnych urządzeń pionizujących, podnośniki z funkcją pionizacji utrzymują pacjenta w zawieszeniu, odciążając w ten sposób osłabione kończyny i kręgosłup.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podnośników, dopasowanych do określonych zadań. Wyróżniamy m.in. podnośniki kąpielowo-transportowe, basenowe, wannowe oraz sufitowe. Pośród nich znaleźć można modele mobilne oraz stacjonarne. Pierwsza grupa, to podnośniki zapatrzone w kółka jezdne lub przystosowane do składania i schowania. Natomiast drugi rodzaj obejmuje podnośniki na stałe przytwierdzane do podłoża, ścianek lub sufitów. Obie grupy są tak samo funkcjonalne, jednak ich przydatność zależy ściśle od okoliczności i miejsca, w którym będą wykorzystywane.

Nasz sklep posiada szeroką gamę podnośników do wielu różnych zastosowań. Przystosowane są zarówno do wspomagania personelu pośród wielu pacjentów w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji czy domach seniora, jak i do użytku prywatnego, dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby.

Call Now Button